Dostępnych jest wiele zabiegów leczenia zębów pod mikroskopem. Niektóre z tych zabiegów obejmują: implanty dentystyczne, korony i mosty, zabiegi z zakresu stomatologii odtwórczej, takie jak wypełnienia i licówki, chirurgię jamy ustnej (np. kanałową), leczenie endodontyczne (w celu usunięcia próchnicy lub metalowych przedmiotów z wnętrza zęba), terapię periodontologiczną ( w celu oczyszczenia i leczenia chorób dziąseł), a także leczenia zapalenia dziąseł czy też zapalenia przyzębia.
Dlaczego warto leczyć zęby pod mikroskopem?
Zęby to złożona struktura, która pełni w organizmie wiele istotnych funkcji. Zęby dzielą się na dwie główne kategorie: siekacze i trzonowce.
Płytka nazębna to nagromadzenie na zębach i dziąsłach, które może powodować szereg problemów. Płytka nazębna może tworzyć się na zębach z jedzenia i napojów, które spożywamy oraz z bakterii żyjących na naszych zębach. Płytka nazębna może przyczepiać się do zębów i tworzyć twardą zewnętrzną powłokę. Ta warstwa może tworzyć się z pokarmu, który znajduje się między zębami a dziąsłami, oraz z bakterii.
Istnieje wiele powodów, dla których warto poddać się leczeniu zębów pod mikroskopem. Przede wszystkim Jest to jeden z nowoczesnych zabiegów stomatologicznych pozwalających leczyć kanałowo pod mikroskopem. Leczenie kanałowe to zabieg z dziedziny stomatologii, który ma nazwę endodoncja. Zajmujące się ona przede wszystkim leczeniem miazgi zębowej i tkanek okołowierzchołkowych.
Poznań leczenie pod mikroskopem (więcej o ofercie: http://www.dentystabiczyskomurawa.pl/oferta/leczenie-endodontyczne-pod-mikroskopem/) opiera się na szeregu specjalnych instrumentów, które pozwalają dentystom zobaczyć gruczoły zębowe, szkliwo i sąsiadujące zęby. Dzięki temu dentyści są w stanie diagnozować i leczyć problemy, zanim staną się one poważne. Dodatkowo leczenie zębów pod mikroskopem pozwala dentystom dostrzec niewidoczną próchnicę, której można uniknąć dzięki wczesnej diagnozie.
Leczenie zębów pod mikroskopem ma wiele zalet. Niektóre z korzyści leczenia zębów pod mikroskopem to fakt, że pozwala ono dentyście zobaczyć cały ząb, co czasami może być trudne do zobaczenia tradycyjnymi metodami. Leczenie pod mikroskopem pozwala również dentyście usunąć płytkę nazębną.
Kiedy leczenie kanałowe wykonuje się pod mikroskopem?
Leczenie kanałowe stosuje się, gdy zmiany w zębie są poważne i sięgają miazgi. Dentysta musi zainterweniować w kanałach korzeniowych, oczyścić je, a następnie uzupełnić.
Mikroskopowa terapia kanałowa jest stosowana do leczenia zębów o nietypowych kształtach lub pozycjach, do leczenia zębów uszkodzonych, do usuwania złamanych lub wyszczerbionych zębów, do czyszczenia wąskich i zakrzywionych kanałów zębowych oraz do przyzębia, gdy konieczne jest usunięcie ciał obcych z tkanki takich jak ostre fragmenty kości lub narzędzia dentystyczne, które zostały złamane podczas ekstrakcji zęba lub innego zabiegu.
Leczenie pod mikroskopem – podsumowanie
Leczenie zębów pod mikroskopem to cenny sposób, aby dowiedzieć się więcej o tym, co dzieje się wewnątrz zębów podczas zabiegu stomatologicznego. Może pomóc w zapobieganiu poważnym problemom, a także może pomóc w zobaczeniu niewidocznej próchnicy zębów.
Leczenie kanałowe pod mikroskopem to nowoczesna metoda, która pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze na kolejne zabiegi endodontyczne. Dokładność mikroskopowego leczenia kanałowego pozwala na wygojenie zębów, których bez tak precyzyjnego pola widzenia nie dałoby się odpowiednio oczyścić i wypełnić.
Koszt leczenia kanałowego pod mikroskopem zależy przede wszystkim od złożoności procedury i liczby kwalifikujących się kanałów korzeniowych.